בתקשורת

מאמרים שכתבנו ברחבי הרשת

שעתם הגדולה של אנשי החינוך/ כיפה

אם בימים רגילים הנשימה הספונטנית מספיקה, כאשר מתכוננים לגל גדול או בימים של משבר, אנחנו צריכים שאיפת אויר גדולה יותר, כזו שתמלא את כל נימי הדם שבגוף. לענייננו – אנחנו זקוקים לעולם רוחני עשיר יותר. כזה הנוגע בנימים הכי דקים בנפש. הדיבורים הרגילים טובים, אבל חשוב לספק עוד.

מתוהו ובוהו אפשר לצמוח / ערוץ 7

בעומק הזהות הדתית לאומית מונחת תכונה יקרה מאוד של ישרות. של נכונות לקרוא את המציאות ולהבין שדרכה מתגלה אלינו השי"ת. בישרות הזו טמונה הזדמנות לניהול החיים האנושיים באופן מתוקן, אבל למעלה מכך את האפשרות למפגש חי עם דבר ד', המדבר אלינו מתוך החיים עצמם.

הציונות הדתית חייבת לברר מהם העקרונות שלה/ מקור ראשון

כאשר הזהות שבה אנחנו מתלבשים, אינה הולמת את מי שאנחנו או שאינה ברורה לנו דיה, אנחנו עומדים מול העולם ללא כוח פנימי שיוכל להדוף את עוצמת הרוחות הנושבות מבחוץ.

לתת ערך קדושתי לחיים הלאומיים/ סרוגים

אמריקה כארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, איבדה את התקשורת עם מוקדי הכוח הפנימיים המגדירים חברה אנושית מתוקנת. רב תרבותיות ורב לשוניות, יכולים ללמד על פלורליזם פוסט מודרני, אבל יכולים גם להתברר כהתפוררות פנימית, כאשר היחידים אינם מחוברים לזהות קוהרנטית אחת.

לטפל בסכסוך הזהות היהודית / ערוץ 7

רבים טוענים בשם ה'ציונות הדתית', אבל כשמנסים לחדור לעומק המושג אנחנו מקבלים דתיות שיש לצידה אחריות על החיים במדינה. לא משהו יחודי שמצריך תורה גדולה. פשוט להיות אזרח נורמלי.

לזקוף את עמוד השידרה הלאומי/ כיפה

אם מותר להכליל את הישות האנושית העצומה – הציונות הדתית, אולי נוכל לראות אותה כחוט שדרה, כי היא הכוח המתווך בין המוח; התורה ובין כל קצוות הגוף. היא זו האמונה על החיבור המחיה של התורה הגדולה לחיים עצמם. וכיון שהיא מעוניינת בכל צדדי החיים, לעיתים היא שוכחת את המוקד- את נקודת העומק של חייה.

להשיב לתחיה את הזהות הדתית לאומית/ כיפה

במסע שקיימנו בארגון אח"י (אסטרטגיה חינוכית ישראלית) פגשנו הרבה מאוד אנשי חינוך, בוגרי המערכת לסוגיהם ושוחחנו עם הורים – בעיקר כאלו שילדיהם עזבו את הדרך.

הלהטבי"ם יבנו בנו קומה חדשה/ ערוץ 7

דומה שהדיון הנוקב נוגע במתח שבין הקומה האנושית ובין הקומה האלוקית. הראשונה מעוניינת בקיום החיים ולא רק במובנם הבסיסי כמזון, מלבוש ומחסה, אלא גם בצדדים הרוחניים הממלאים את הצורך הרוחני העמוק שבאדם. אדם ראוי לשמו עשוי בהחלט למצוא בתורה מענה מופלא לצורך האנושי במשמעות.

חשוב שנדע לסמן את הסחורה הרפורמית כמזויפת/ כיפה

התפיסה הרפורמית שמה את האדם במוקד תשומת הלב שלה ולכן ביטלה חלקים בתורה שלא היו לה נוחים ופירשה אחרים כפי מצב הרוח הזמני שלה. כאשר אנחנו מתייחסים לגישה הזו באופן שוויוני; מבלי שהתכוונו בכלל, הפנמנו את נקודת המוצא לדיון שלהם.

ברסלב בגבול אוקראינה – הטירוף הקדוש/ ערוץ 7

כל אידאליסט שמוכן להקריב את נוחותו או את חייו עבור מטרה נעלה יותר, יקבל אבחון של מטורף בשעת אמת...אנחנו חייבים את הרציונליות בכדי להתנהל היטב, אבל אסור שזו תהיה חזות הכל. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו – איפה האש שלנו? לאן אנחנו לוקחים את חיינו?

הקריאה למרי תרבותי/ כיפה

אנחנו שואלים את עצמנו פעמים רבות איך משנים את המציאות שאנחנו חיים בה. איך אני מעורר בילדי השראה לנוע נגד הזרם ולהיות גאים בחינוך שלי? איך מתחנכים להיות מסוגלים לבקר את התרבות הזרה שמפתה כל כך ולהיות חזקים ממנה?

החברה הישראלית לא חייבת אויבים כדי להתאחד/ מקור ראשון

כולנו חווים תחושה מסוימת של ירידת ערך. תפיסות עולם ישנות שהחזיקו את המורל והלכידות החברתית שלנו לאורך שנים, נעשו מיושנות וטרם השכלנו לשרטט תפיסת עולם חדשה ומלהיבה במקומן.

אולי באה השעה לשוב לקומה האנושית? / מקור ראשון

התשתית האנושית בנויה על התנועה המתמדת שבין הנפש, המבקשת את הקיום הפשוט ובין מה שנעלה ממנו; אל מה שנשגב.

מחקר מוכיח: הנוער הדתי לאומי גדל על אדני הספק / סרוגים

הרב נעם ממן ויותם גדסי בחשיפת מחקר שטח ייחודי שבוצע בקרב 3,000 בני נוער, השופך אור על תופעת החילון בציבור הדתי לאומי

הורים, הנוער הדתי משנה את פניו, אתם חייבים להתעדכן / סרוגים

מה שהתאים בעבר לנו ההורים, לא בהכרח מתאים לילדים שלנו היום, עלינו לדרוש ולחפש מה הם העקרונות החינוכיים-האמוניים המתאימים לנוער בדור הזה. מי שמצוי ומכיר את המציאות ב"שטח" יודע שהכלים קיימים! הנוער צמא ומבקש שנשתמש בכלים הללו ושנפעל בדרך הזו

זהירות – מסך עשן / סרוגים

תנועות פרוגרסיביות במימון מדינות זרות וקרנות פילנטרופיות גדולות מנסות לפגוע בכל המוסכמות הללו. הקביעה הזו איננה תאוריית קונספירציה הזויה – זו האמת הפשוטה שמתגלה לכל מי שנחשף לעובדות כהווייתן. אם מחברים את הקווים בין הנקודות הרי שאפשר לקבוע בבירור שיש פה גורמים עוינים שחוברים למיעוט קטן ובצורה מתוחכמת מנסים לקנות את לב ההמון

הצוואה של הרב דרוקמן זצ"ל והרב שטרנברג זצ"ל / סרוגים

"גולת הכותרת היא להציב את התורה, הקודש ויראת השמים כליבת הכל. כל האידאלים החשובים שהציבור שלנו מעריך ומסור אליהם כמו צבא, ציונות, התיישבות וחסד כל אלה לא חשובים לצד התורה אלא הם יונקים מהתורה"

אחדות מבוססת זהות / סרוגים

אל נסתפק בקריאות חלולות לאחדות שעלולות להתפוגג מהר מאוד. בשלה העת להוביל שיח של אחדות מבוססת זהות. לא להסתפק בסיסמאות ריקות אלא להעמיק חקר בשאלות מי אנחנו? מה הביא אותנו אל הארץ הזו? מה תכלית קיומנו כעם?
דילוג לתוכן